Zuzana Oberthorová-Popelková

Zuzana Oberthorová-Popelková

narozena 8.5. 1949 v umělecké rodině v Praze. Zde také vystudovala střední odbornou školu výtvarnou a po jejím absolvování se postupně orientuje na tvorbu volné grafiky, novoročenek a ex-libris.

Původní monolog, který vede autorka se svým právě vznikajícím dílem, někdy lehce a radostně, jindy klopotněji a v pochybách, se stává smysluplným dialogem právě v okamžiku, kdy osloví svého diváka. Tato intimní chvíle duševního splynutí dvou zcela neznámých bytostí je pro autorku oním pomyslným vrcholem, za kterým tuší jen oblast naplněnou tichem, soustředěním a oslnivou bělostí papíru, před kterým opět pokorně usedá, aby jej vzápětí pokořila otiskem svého já.

Barevná litografie a olejomalba jsou techniky, které má autorka nejraději. V nich realizuje své osobité a jemně poetické vidění přírody, architektury a nad tím vším bdí stylizované portréty klaunů, kolombín a harlekýnů, plné poetiky a člověčenství.

Zuzana Popelková-Oberthorová také pravidelně vystavuje a její díla je možné zakoupit v mnoha prodejních galeriích po celé České republice.

Obrazy v plné velikosti naleznete v sekci Galerie